HARMONICKÉ MATEŘSTVÍ

SLUŽBY DULY

Průvodkyně těhotenstvím, porodem a šestinedělím

Kdo je dula?

Dula je průvodkyně ženy a jejího partnera na Cestě ke Zrození jejich děťátka.
Dula je zde jen pro vás a vaše miminko.
Dula je oporou a do svého okolí přináší teplo, klid a harmonii.
Dula ochraňuje váš pocit bezpečí, ať už je to potřeba monitoringu v porodnici, nebo nerušený porod doma.
Dula je s vámi, masíruje, podpírá vás, vaří čaj, otírá čelo, drží vás za ruku, když už myslíte, že to nezvládnete...

Dula ale také statisticky významně snižuje riziko intervencí i císařského řezu a to až o 60%!

Udělá zkrátka vše proto, aby tento jedinečný a neopakovatelný zážitek, který se navždy vryje do vašich životů, byl přesně takový, jaký potřebujete.


Protože na tom, jak (se) rodíme opravdu záleží!


© Vendula Székely Photo
© Vendula Székely Photo

Mé vzdělání a specializace

Mohu vám nabídnout profesionální služby splňující mezinárodní standardy péče o ženu v těhotenství, u porodu a v šestinedělí díky vysoce kvalitnímu studiu a praxi nejen v zahraničí.

Vím, jak je náročné najít někoho, kdo vám opravdu "sedne" a věřím, že na tak citlivé období jakým je období kolem porodu, je vhodné, aby se o ženu staralo co nejméně lidí a žena i její rodina měli svůj klid.

Abych vám zaručila co nejlepší a nejkomplexnější péči pro vaše pohodlí a spokojenost jsem mj.:


Inspiraci a vědomosti pro svou práci založenou na "evidence based medicine" tedy medicíně založené na důkazech sbírám primárně v zahraničí.
Pravidelně se účastním mezinárodních setkání a školení odborníků v oblasti porodnictví a poporodní péče - například s Dr. Sarah Wickham PhD. uznávanou výzkumnicí a porodní asistentkou z Velké Británie aj.
Jsem organizátorkou workshopů a školení s nejvýznamnějšími představiteli v oblasti péče o těhotnou ženu - aktuálně Angelina Martinez Miranda/ porodní asistentka z Mexica.

Spolupracuji s porodními asistentkami, gynekology i fyzioterapeuty. 


Jak pracuji?

Svou práci s každou novou klientkou stavím na hluboké úctě a respektu k individualitě každé ženy, partnera i jejich děťátka v bříšku.

Jako nejlepší se mi osvědčila komplexní vědomá příprava na porod, které se z velké části účastní také partner (pokud si to přejete).

 • Probereme vaše přání a očekávání
 • Možnosti jaké nabízí porodnice, které chcete využít včetně možnosti návštěvy porodnice. 
 • Co zahrnuje práce duly a jaká bude má role u vašeho porodu
 • Role partnera u porodu - psychologická, ale i fyzická - masáže, úlevové polohy, rebozo aj.
 • Zjistíte, jak si připravit svůj porodní plán a jak se připravit třeba na možnost císařského řezu.
 • Ambulantní porod, porod doma - praktické rady, kontakty na PA, pediatry, právní stránka věci aj.
 • Seznámím vás s možnostmi úlevy u porodu od použití bylin, masáží, aromaterapie, úlevových poloh nebo třeba práce s šátkem rebozo, ale také s medicínskými variantami. 
 • S klientkami, které prošly kurzy hypnoporodu se soustředíme na nácvik hypnoporodních technik pro snadnější zvládnutí porodu.
 • Poporodní péče - byliny, masáže, péče o poranění, zavinování bříška po porodu šátkem pinta či bengkung běžné neduhy v šestinedělí, pomoc s kojením, možnosti látkových plen, bezplenková komunikační metoda aj.

Podpořím vás na vaší cestě k porodu bez ohledu na to, jak si přejete porodit.

Jsem zde proto, abych splnila vaše přání o vašem porodu a udělám vše proto, abyste se cítila v bezpečí, ať už si vyberete plánovaný císařský řez nebo porod doma.

Důležitá jste vy a vaše potřeby.

Jako minimum pro skutečně kvalitní práci bychom se měly setkat alespoň 2x, abyste mi mohla sdělit své představy a touhy a abychom se lépe poznaly a vy se se mnou cítila skutečně bezpečně.

Doporučím vám kontakty na ověřené gynekology, porodnice, porodní asistentky či nejrůznější terapeuty ve svém okolí se kterými spolupracuji.


Mé zásady:

 • První schůzka v délce 30 minut je vždy zdarma. Doporučuji, abyste se sešla s více dulami a našla tak tu, která vám skutečně "sedne". 
 • Se mou máte jistotu, že to co si dohodneme, opravdu platí. Pracuji totiž vždy na základě písemné smlouvy. 
 • Protože vím, jak důležitá je důvěra, setkáme se před porodem minimálně 2x, abychom se co nejlépe poznaly a vy mi mohla sdělit svá přání i obavy.
 • Doprovázím pouze klientky, které prošly kurzem předporodní přípravy s hypnoporodem - nabídka mých kurzů ve ZL a MSK kraji je zde
 • K porodu bez předchozích těhotenských schůzek nedoprovázím z důvodu zachování co nejvyšších standardů péče a víry v to, že abych vám mohla být tou nejlepší dulou, musí mezi námi vyrůst důvěra, což bez osobního setkání nelze. Tedy je nutné, abychom se setkaly minimálně ve 36. týdnu těhotenství.
 • Minimálně jedna předporodní schůzka proběhne ve vašem domácím prostředí - potřebuji vědět, kde mohu bezpečně a rychle zaparkovat, když mne zavoláte, jak se dostanu k vám domů atd.

Vaše pohoda je pro mne prioritou

 • Protože chci zaručit opravdu vysoký standard individuální péče beru si jen 1-2 klientky na měsíc tak, aby se pohotovosti nekryly a já byla vždy 100% pro jednu ženu, která spoléhá na mé služby.
 • V ceně doprovodu je vždy pohotovost od 38 do 42 týdne těhotenství (přijedu kdykoliv mne zavoláte).
 • V případě, že nebudu moci dorazit, je zajištěno zastupování partnerskou dulou.
 • Pracuji výlučně na smlouvu, abyste si byla skutečně jistá, co mé služby zahrnují a co můžete čekat a také, abyste věděla, že je o vás skutečně postaráno.
 • Snažíme se tak o to, abyste se nedostala do situace, že budete muset jít k porodu sama nebo s někým, koho neznáte. Což je bohužel dnes v ČR běžné, věnujte tomu tedy při výběru své duly pozornost a zajistěte si opravdu profesionální péči.

Kde působím?

Primárně Rožnov pod Radhoštěm - Ostrava a okolí. 
Doprovázím do porodnice i domů.