HYPNOPOROD

Hlavní myšlenkou hypnoporodu je, že porod je normální, přirozenou a zdravou funkcí a může proběhnout co nejvíce šetrně a v klidu díky našemu nastavení a skutečně vědomé přípravě.

Tento propracovaný způsob přípravy na porod se dostává do podvědomí široké veřejnosti zejména díky známým osobnostem, které touto metodou porodily - vévodkyně Kate, herečka Angelina Jolie či modelka Gisele Bundchen.

Hypnoporod je prostředek k dosažení snazšího a pohodlnějšího průběhu porodu za jakýchkoliv podmínek, ať už se jedná o plánovaný císařský řez, nebo co nejpřirozenější porod a to díky využití hypnoporodních technik, ke kterým patří afirmace, vizualizace a relaxace.

Nejedná se o žádnou alternativní metodu, nýbrž účinný způsob jak vědomě prožít těhotenství a připravit se na porod s pomocí mysli, práce s tělem i dostatkem nejnovějších vědeckých poznatků, které vám pomohou rozhodnout se o vašich potřebách.

Ženy se s pomocí hypnoporodních technik dokáží lépe napojit na své miminko i tělo, uvolnit mysl a využívat tak přirozených instinktů, které pomohou k jemnému průběhu porodu. 
Na rozdíl od běžných předporodních kurzů, které využívají afirmací, vizualizací atd., nabízí hypnoporod opravdu propracovanou metodu práce s myslí pro co nejlepší možnou přípravu díky lektorkám, které prošly speciálním výcvikem hypnoporodu.

Benefity hypnoporodu:

 • Zmírňuje či odstraňuje strach a napětí
 • Ženy, které rodily s využitím hypnoporodu mohou cítit menší či žádnou bolest.
 • Zvyšuje se hodnocení spokojenosti žen s porodem.
 • Znatelně snižuje a často eliminuje potřebu zásahů do porodu a užití léků proti bolesti.
 • Pomáhá zkrátit délku porodu.
 • Žena má v průběhu porodu pocit kontroly nad vlastním tělem a není pouze pasivním účastníkem porodu.
 • Cítí se vědomá, svěží a plná energie.
 • Zvládnutí dechových technik pomáhá s potřebným okysličením krve a tím dostatkem kyslíku pro vaše miminko v průběhu porodu. 
 • Prohlubuje pouto mezi partnery díky vědomé přípravě na porod a dodání sebe-vědomí partnerovi rodící ženy. 
 • Pomáhá navázat vztah s miminkem v průběhu těhotenství oběma partnerům a lépe se tak naladit na miminko během porodu i po něm.
 • Dává vám do ruky jedinečnou příležitost k doživotní filosofii zvládání stresu a krizových situací.

Aktuální termíny mých kurzů hypnoporodu nalezdenete ZDE.

Tento komplexní program podporuje ženy a jejich partnery v zažití spokojeného porodu a posiluje rodičovské kompetence. Věříme v  nezměrnou důležitost otce v těhotenství a u porodu, pokud si to oba přejí a podporujeme nastávající otce v jejich sebe-vědomí v nové roli zejména u porodu.

Nabízíme vám dostatek informací založených na důkazech dle nejnovějších zahraničních studií a doporučení WHO v přístupné formě tak, abyste byli schopni sami učinit informované rozhodnutí o místě i způsobu porodu, ať už je vaše přání jakékoliv.

Našim cílem je podpořit všechny páry v jejich individuálních potřebách. Je naší prioritou, abychom předávali vyvážené informace v pozitivním duchu. Nešíříme dogmata a nemyslíme si, že existuje jediný správný způsob porodu. Můžete se na nás tedy s klidem obrátit ať už uvažujete o porodu doma či třeba plánovaném císařském řezu. Našim cílem je, abychom vás podpořili ve vašem vědomém rozhodnutí a umožnili vám zažít Jemné Zrození s pomocí hypnoporodních technik.

Je samozřejmostí, že naše kurzy jsou otevřené všem bez rozdílu náboženského vyznání, rasy, národnosti, sociálního statutu či sexuální orientace. Dokážeme citlivě podpořit i homosexuální páry. Umíme pracovat s handicapovanými. Našim cílem je umožnit Jemné Zrození všem bez rozdílu.

Co vám mohu nabídnout?

Jsem lektorkou hypnoporodu a hypnodulou pod hlavičkou Jemného Zrození od roku 2018.
Ve své práci v předporodní přípravě využívám bohatých zkušeností z práce se ženami, přednáškové činnosti a také ze svého profesního zaměření duly, bylinářky, specialistky zpracování placenty aj.

Sama jsem s pomocí hypnoporodu porodila naši třetí dceru a mohu tak nabídnout nepřenositelnou životní zkušenost s tím, jak hypnoporod opravdu funguje. 

Věřím, že Jemné Zrození si zaslouží každá žena.

Nabízím tyto varianty kurzů:

 • kompletní předporodní příprava s hypnoporodem - primárně pro páry, dvoudenní (víkend) či rozděleno do několika týdnů po zpravidla 2 hodinách.
 • Hypnoporod - jednodenní kurz pro ženy, které jsou dobře informované stran porodu a rády by se naučily pouze hypnoporodní techniky.
 • Individuální příprava - dle potřeb klientů

Působím ve Zlínském a Moravskoslezském kraji a okolí.

Aktuální termíny a rezervace výhradně přes web JEMNÉ ZROZENÍ.