Jana Urbánková

Jsem především máma tří dětí, manželka svého úžasného Muže, dcera mé krásné Matky a mnohé další role, které žena během svého života zakusí.
Pracuji především jako 
bylinková dula a lektorka předporodní přípravy s hypnoporodem.

Do ČR přináším nejnovější zahraniční trendy založené na tradiční moudrosti Předků

Věřím, že abych mohla přinášet opravdu kvalitní poznatky, je třeba se neustále vzdělávat.
I když pro mne papír neznamená více než zkušenost a vlastní praxe, vím, jak je důležité mít kvalitní odborné vzdělání, zázemí mateřské organizace a podporu kolegů z oboru. 
Proto celý život studuji zejména v zahraničí (USA, UK) u renomovaných organizací, abych mohla českým ženám nabídnout tu nejkvalitnější péči, která u nás prakticky není dostupná.

Mohu vám tak nabídnout své služby například jako:

 • Specialistka Zpracování placenty - certifikované medicínské studium USA, IPPA
 • Lektorka předporodní přípravy s hypnoporodem - Jemné Zrození
 • Dula 
 • WaterBirth International - dula vyškolená k profesionálnímu doprovodu u porodu do vody, USA
 • Poporodní dula (SLM, USA) a představitelka organizace Umění poporodní péče - nejstarší českou organizací vzdělávající poporodní duly v ČR.
 • Specialistka na zavinování bříška ve stylu bengkung - certifikát USA.
 • Klinická herbalistka - bylinářka, členka bylinářské a šamanské společnosti "Wise Woman Tradition" mé učitelky Susun Weed.
 • Průvodkyně ceremonií Cerrada/Encaderamiento - rituální uzavírání porodu,péče o bříško a ženské zdraví dle ekvádorské tradice předané kuranderou, etnobotanistkou a porodní bábou Rorcio Alarcón.
 • Vaginal Steaming Facilitator - Poskytovatelka vaginální napářky, studentka Peristeam Hydrotherapy Institute, USA
 • Masérka - MŠMT ČR + specializace na ženy a těhotné ženy USA
 • Lektorka zdravotního cvičení nejen pro těhotné - MŠMT ČR

Využívám své znalosti a praxe coby masérky - MotherMassage © (USA), relaxační masáž, reflexní terapie, ošetření spoušťových bodů - Trigger points, baňkování, guasha, moxování, masáž bylinnými, rýžovými a ovocnými měšci, energetická masáž dělohy a břišních orgánů dle ekvádorské tradice, Chi Nei Tsang atd.
S manželem jsme vytvořili autorskou ©Masáž pro ženské zdraví.

Velkou součást mé praxe tvoří již řadu let rituály, kterými s úctou provázím ženy, děti a jejich rodiny. Jsem členkou Sacred Living Movement, USA, díky čemuž mohu provázet rituály dle jejich nádherného a propracovaného konceptu. Ve své práci však integruji také vlastní poznatky a prvky tradiční kultury, pohanství i evropského šamanismu.

Pracuji holisticky, tedy nikdy ne odděleně od celistvosti. Využívám velké množství zkušeností, které jsem za téměř 20 let své praxe žití a studia v tzv. alternativních směrech i klasické medicíně získala. 
Rozvoj ženství, bylinná péče a cesta žen k Jemnému Zrození je můj život.Chcete delší příběh?


Napsala jsem článek o své cestě k Harmonii Ženy, který si můžete přečíst zde.
Na základě vlastní téměř 20-ti leté praxe v józe, meditaci, studiu nejrůznějších filozofických směrů a způsobů léčení duše i těla jsem pro vás vytvořila koncept kultivace ženské energie a síly. Inspiraci pro svou práci hledám v našich původních tradicích, Slovanství, sepjetí s Přírodou, protože jen skrze Kořeny můžeme skutečně růst a živit svou Duši i své Tělo.
20 let praxe a tak mladá? Ano, vyrůstala jsem, jak můj exmanžel řekl, v "divné rodině" :) Měla jsem štěstí, že moje babička cvičila ještě za totality jógu a dostávaly se ke mě informace, které formovaly můj život. Druhá babička mi předala informace o rostlinách. Moje máma je otevřená žena, která se ráda rozvíjí a předala mi otevřenou mysl, chuť se posouvat dál a schopnost užívat si života i v těžkých časech.


S humorem zvládat i náročné situace, kdy musím na svých bedrech unést nejen své dítě .. toho jsem si "užila" dost.

Původní profesí jsem pedagožka a zabývám se hlubšími souvislostmi mezi výchovou, rodičovstvím a dětstvím na vývoj osobnosti a společnosti. Přestože v dnešní době je mnoho "návodů na děti", zdá se že někde stále něco chybí.

Mám za to, že abychom mohli být dobrými rodiči, musíme pracovat sami na sobě, ne na svých dětech. Děti nás naopak mohou mnoho naučit.

Abychom mohly být šťastnými matkami, manželkami, přítelkyněmi atd. musíme být ve spojení samy se sebou, objevit podstatu svého Ženství, dovolit si důvěřovat své Intuici, najít svou Sílu a Kořeny.
Klíčovou oblastí mého zájmu je také období těhotenství, porodu a šestinedělí. Čas významného přerodu Ženy v Matku, otevírání Mysli a neuvěřitelných možností, které k nám mohou v tomto období přijít, otevřeme-li se jim s důvěrou.

Rozhodla jsem se proto všechny, zdánlivě nesouvisející oblasti spojit do uceleného systému seberozvoje, abych mohla zprostředkovat to, co sama znám.

Protože si nemyslím, že jedno učení je to jediné správné, pracuji s poznatky z mnoha nauk a kultur, tak abychom mohly společně dojít svého cíle.

Ve své práci využívám jógu, meditace, řízené imaginace, práci s energií, intuitivní tanec, hudbu a zpěv, malování a sdílení. To vše za podpory Matky Země skrze léčivou sílu posvátných rostlin ve formě vykuřovadel, aromaterapie či čajů.
Zabývám se praxí, důležité jsou pro mne zkušenosti a ne jen znalosti z knih.

Nebudu váš guru, ale mohu být vašim průvodcem.

Těším se na setkání s vámi na Cestě.

                                                                         S láskou

                                                                                  Jana Urbánková