Jak vybrat vhodný krystal?

Jak nám mohou pomoci některé drahé kameny při vědomé práci s ženskou energií?
Jaký bude pro vás nejvhodnější jako vaginální vajíčko a jak se o něj starat?
Toto obsáhlé téma zkusím dnes otevřít příspěvkem o některých polodrahokamech, které jsou zvláště vhodné pro léčení ženského lůna a práci s naší vnitřní silou.

Už naši předkové si velmi cenili vlastností a krásy vzácných kamenů. Důkazy o jejich použití sahají hluboko do minulosti. Není se čemu divit, vždyť kameny vznikaly miliony let v lůně Matky Země, aby získaly svou podobu a byly člověkem vytaženy na povrch. Snoubí se v nich bezbřehá síla a moudrost Země s jedinečnou krásou.

Má cesta ke kamenům

Když mi bylo asi 7, chodili jsme v Rožnově, kde jsme v té době měli chatu, často kolem skanzenu. Tam stál pán, který měl svůj stánek s kameny vedle těch s frgály a kupodivu to byl jeden z nejnavštěvovanějších stánků. Tehdy jsem si koupila svou první knihu - spíše brožurku - Léčivá moc drahých kamenů. Ač to byla kniha celkem odborná a rozhodně ne pro žákyni druhé třídy :) naprosto mne uchvátila a začala jsem kameny sbírat. Měla jsem jich desítky. Jak už to tak chodí, během dospívání přišel koníček z dětství poněkud do pozadí, ale i tehdy jsem se ověšovala několika náramky z drahých kamenů, bez kterých jsem nevycházela z domu, protože jsem měla zrovna "hippie období" :) V dospělosti jsem se ke kamenům opět s vděčností vrátila a nyní je úspěšně používám jak v osobním tak profesním životě. Jejich hluboká moudrost a schopnost působení na lidskou duši i tělo mne nepřestává fascinovat. A pokud to vezmeme z čistě praktické stránky - jsou prostě nádherné ;) Tak proč jim nedat šanci? Vedlejší efekt léčba s nimi rozhodně nemá, takže to za to určitě stojí. ;)

Jak vybrat vhodný kámen?
To je velmi častá otázka. Ideálně osobně v obchodě, kde máte na výběr opravdu klid, můžete si kámen ohmatat a nacítit. Je velmi přínosné nechat se unášet prostě tím "co se mi líbí" tedy svou intuicí. Člověk si totiž ve většině případů takto impulzivně volí kámen, který přesně potřebuje. Když pak doma čteme, k čemu že to ten "pěkný kamínek" slouží, nestačíme se divit, že je pro aktuálně velmi potřebný.
Pokud si potřebujete své vaginální vajíčko objednat na internetu, může vám pomoci můj článek. Když si nebudete vědět rady, neváhejte se na mne obrátit. Vybereme spolu vhodné vajíčko z mé nabídky pro vás.
Pokud jste nečetly můj článek o vaginálních vajíčkách, můžete se podívat tady.
Popisky u kamenů jsou skvělé. Já je vytvářím velkou měrou podle toho, jak na mne kameny působí, ale samozřejmě mám mnoho načteno z knih, takže se informace jistě budou opakovat, pokud už jste v léčbě kameny zběhlé, moc nového se dozvědět nemusíte. Nebo třeba? ;)

Práce s kameny - doporučení pro vaginální vajíčko

Když si vyberete "to vaše", je vhodné jej před vlastní prací důkladně očistit - ideální je pramenitá voda, ale stačí i kohoutková. Dále jsou vhodná vykuřovadla - univerzální je třeba šalvěj. Pokud užíváte kámen jako vaginální vajíčko, je doporučeno nechat jej vyvařit nebo "napařit" na pařáčku po dobu cca 10 minut. Protože se nejedná o zdravotní pomůcku a je na každé z nás, zda bude kámen takto používat, jde jen o doporučení. Stejně tak práce s vajíčkem je záležitostí prověřenou tradicí, nikoliv klasickou medicínou a výzkumy. V žádném případě nenahrazuje léčbu! Zvažte prosím svůj záměr a očekávání od práce s vajíčkem a buďte vědomé.
Před vložením do pochvy je vhodné vajíčko vždy zahřát ve dlaních, můžete si jej položit na třetí oko, srdce a podbřišek v tomto pořadí a poprosit o jemné vedení. Sdělte kamenu to, co vás trápí a co potřebujete řešit.
Vajíčko nenechávejte uvnitř déle než 8 hodin. Jsou však ženy, které jej mají zavedené celý den a nikdy nezaznamenaly žádný problém. Věřím, že samy poznáte, co je pro vás příjemné a zdravé.
Dopřejte však vašemu pánevnímu dnu také dostatek odpočinku ;)
Po práci s vajíčkem jej vždy důkladně umyjte v horké vodě bez použití chemických prostředků! Vajíčko nikdy nedrhněte a nečistěte abrazivními prostředky!
Protože jde o produkt Země který je navíc opracováván ručně, je každý kus originál a na části vajíček můžete najít drobné praskliny apod. Já osobně vybírám taková vajíčka, které jsou vhodná pro použití uvnitř těla ženy.
Pokud vám kámen spadne a nalomí se, nepoužívejte jej prosím, abyste si neublížila.
Může se stát, že časem kámen jakoby zmatní, zešedne, sám od sebe pukne. To je znamení, že už do sebe vstřebal dost a dále vám pomoci nemůže. Já osobně takový kámen s díky odevzdám zpět Zemi a zakopu jej v přírodě.

Jednotlivý výčet polodrahokamů

Rodonit - kámen hlubokého léčení, přináší klid, lásku a hojivou energii. Má velkou sílu léčit hluboká citová zranění, zklamání, křivdy, zneužití. Vše co se ukládá v naší yoni a může způsobovat napětí, které když neléčíme může přejít k znecitlivění či nemoci. Rodonit je tedy ideální kámen pro zacelení hlubokých jizev na těle i duši. Jeho využití je všude tam, kde třeba vyřešit stará a hluboká zranění. Pomáhá zhojit emocionální jizvu po nástřihu, operace v oblasti dělohy a podbřišku. Léčí bezpodmínečnou láskou a přináší klid a smíření.

Jaspis - kámen, který matka Země dala ženám pro léčení jejich oblasti pohlavních orgánů, hráze, kostrče. Vyživuje krev a kosti díky svému působení na oblast první čakry - kořenové čakry, která nás ukotvuje ve spojení se Zemí, dodává nám jistotu a stabilitu, energii a výživu pro našeho ducha. A protože zdravé kořeny jsou základ, jaspis jemným působením na základní čakru zajišťuje také zdravé fungování čaker vyšších. Je ideální pro potíže s menstruací, bolestmi v oblasti kříže, kdykoliv kdy cítíme, že potřebujeme "uvolnit stavidla" v oblasti pánve. Jaspis je ochranný kámen, který pomáhá na duchovní úrovni svému nositeli zvládat problémy, najít řešení a přináší štěstí.

Jaspis skvrnitý mimo výše uvedené podporuje kreativitu a schopnost vyjadřovat své touhy a představy, posiluje imunitní systém a regeneruje tkáně. Je tedy vhodný pro jemné léčení zranění v oblasti jóní. Využití najde v šestinedělí, kdy může pomoci s hojením poporodních zranění či namožení.

Jaspis obrázkový, hnědý - přináší vhled do událostí minulých, pomůže pochopit a odpustit, vidět vše tak, jak bylo bez zanášení těla negativními emocemi. Posiluje naše spojení se Zemí, je zvláště vhodný pro ženy, které "létají hlavou v oblacích", protože posilují duchovní oblast, ale ztrácejí kontakt s realitou všedního dne, nebo se jim ještě nepodařilo tyto oblasti vyrovnat. Přináší klid a stabilitu.

Jaspis picasso - pomáhá vyřešit napjaté situace Jaspis chrání před negativními vlivy, takže svou nositelku chrání před působením patogenů, elektromagnetického záření i důsledky znečištěného životního prostředí. Je to tedy výborný kámen první záchrany, pokud cítíme, že na nás "něco leze".

Jaspis dalmatin - je výborná "brzda" pro ty z nás, které jsou často jako neřízená střela. Pomůže nám myslet před tím, než něco uděláme, nebo řekneme. Jaspis dalmatin také pomáhá bořit zdi, které jsme si kolem sebe utvořily. Přináší do našich životů dětskou hravost. Pomáhá při potížích nejen s menstruačními křečemi.

Jaspis leopardí - je výborným kamenem pro ty z nás, které se potýkají s pocity vlastní nedostatečnosti, podezíravostí, nedůvěrou a žárlivostí. Pomůže nám posílit vědomí vlastní hodnoty. Dodá schopnost vidět věci takové, jaké jsou. Při situacích, kdy zažíváme zklamání nám pomůže zachovat si chladnou hlavu. Skrz propojení se Zemí pomáhá očišťovat naše tělo nejen v úrovni ledvin, žlučníku a jater - tedy v orgánech, které naše tělo čistí ve fyzické oblasti. Mírní také bolesti těchto orgánů. Můžeme jej s úspěchem použít také jako masážní kámen při křečích v oblasti břicha.

Onyx - je kámen silné očistné schopnosti, dokáže nás posunout ze zdánlivě neřešitelných situací, kdy cítíme, že toho je na nás příliš. Přináší schopnost sledovat i ty nejextrémnější situace s nadhledem. Dokáže vyčistit i hluboko uložená traumata a znepokojivé vzpomínky z minulosti. Přináší své nositelce schopnost vidět pravdu. Je to vyloženě ženský kámen, který má obrovskou očistnou sílu. Vyrovnává mužské a ženské energie. Pro svou silnou schopnost vstřebávat negativitu, je třeba s ním zacházet s úctou a pravidelně jej po každém použití očistit od nánosů negativní energie vodou, nebo nabít na měsíčním světle.

Obsidián moka v sobě výborně kombinuje silně ochranné vlastnosti tedy schopnosti receptivní, se schopností vyživovat naše kořeny skrze spojení se Zemí. Obsidián moka je univerzální silně ochranný kámen, který nás chrání nejen před veškerou negativitou z venčí, ale tak před námi samými. Pokud zažíváte emoce jako závist, zloba, pýcha, žárlivost a další, které nesou nízké vibrace, obsidián moka vám může pomoci seslat je dolů Zemi, která je dokáže přijmout a očistit. Je přiřazen první čakře. Léčí oblast hráze a okolí. Obsidián vločkový - ač černý kámen, není tak "agresivní" jako ostatní černé druhy krystalů. Užijeme jej v každé situaci, kdy máme pocit, že už nedokážeme vstát, kdy si s námi osud pohrává, kdy je toho prostě příliš. Pomáhá tyto situace zvládat a poučit se z nich. Vyrovnává energie jin a jang. Je to nádherný kámen, který pomůže rozproudit energii skrz všechny čakry a posílit je.

Achát - je velmi jemný a přináší do našich životů stabilitu, klid a mír. Konejšivý kámen, který nás dokáže svou energií doslova obejmout a chránit před veškerou negativitou. Přináší pohlazení a bezpodmínečné přijetí. Napomáhá nám na hledání Cesty k sobě, poznání svých chyb a poučení se ze všeho minulého. Odstraňuje stres a pomáhá léčit stará zranění nejen v oblasti podbřišku. Je to výborný kámen pro léčení dělohy, ale také krve a slinivky.

Unakit - je kámen, který velmi silně léčí zraněn naší duše, které se mohou manifestovat jako psychosomatické onemocnění. Dokáže transformovat negativní emoce na čistou lásku sršící z hlubin našich srdcí. Je to kámen přiřazený k čakře srdce nejen svými barvami - růžovou a zelenou. Probouzí v nás bezpodmínečnou lásku ke druhým i k sobě. Díky spojení mužské a ženské barvy je také kamenem "duchovní dvojčat" párů, které jsou jedno. Podporuje čistou lásku a přátelství. Pomůže probudit svou vnitřní ženu díky vyvážení ženského a mužského principu v nás. Je výborným kamenem pro těhotné ženy, neboť chrání a vyživuje miminko a pomáhá nám prohlubovat vztah s ním ještě v děloze.

Howlit/magnezit - velmi hojivý kámen pro naše rozbouřené emoce, přináší schopnost vhledu a uklidnění. Obrovská léčivá schopnost magnezitu je užívána také při problémech s menstruací a rozmnožovacími orgány obecně. Uvolňuje křeče a napětí. Činí nás odolnějšími vůči stresu, pokud už přeci jen napětí cítíme, pomáhá nám jej uvolnit. Otevírá srdeční čakru a tím pomáhá léčit dávná zranění, milovat druhé bez výhrad a odpustit sobě, že jsme lásku nedokázali dát i své osobě, tak jak si zaslouží.

Růženín - jemný kámen přiřazený srdeční čakře, který v nás probouzí bezvýhradnou lásku ke všem bytostem. Ochranný kámen pro děti, i ty které jsou ještě v děloze matky. Střeží zdárné těhotenství. Zjemňuje a celkově pomáhá najít ženskou stránku.

Sodalit - otevírá čakru komunikace a třetího oka, přináší jasno do interakcí s ostatními lidmi, dává sílu naší řeči a pomáhá vidět skryté. Podporuje sebedůvěru a sebehodnocení. Kámen, který dokáže na hluboké úrovni otevírat naše vědomí, abychom pochopily, kým skutečně jsme. Je velmi vhodný pro léčení zranění, které pramení z nepochopení, z toho, že jsme nedokázaly vidět věci takové, jaké jsou.

Serpentýn - silný ochranný kámen, který dokáže vytáhnout škodlivé energie z těla ven. Vrací hormony zpět do rovnováhy. Přináší zdraví a dlouhověkost. Pomáhá nám spojit své vědomí se Zemí a je tak výborným pomocníkem při meditaci.

Avanturín je univerzální kámen štěstí. Zvolte jej, pokud máte pocit, že jste ztělesněním přísloví "neštěstí nechodí po horách ale po lidech". Přináší radost a přijetí situací takové jaké jsou. Jeho zelená barva hojí naše srdce. Štěstí, které můžeme s avanturínem dosáhnout se dokáže projevit i v materiální rovině, neboť přitahuje blahobyt.

Modrý křemen - jeden z nejsilnějších kamenů, navozuje klid a harmonii, otevírá třetí oko, schopnost vidět dál, než jsme schopny, je výborným průvodcem při meditaci. Odstraňuje bloky a strachy. Pomůže nám věci nechat být a jednoduše od nich odplout. Dává našemu slovu sílu a přesnost, protože podporuje komunikační schopnosti. Veškerá zranění slovem, je vhodné léčit právě modrým křemenem. Výborný kámen pro detoxikaci nejen fyzického těla.

Tygří oko je slunečním kamenem, který přináší do našich životů velké množství světla a osobní síly. Je přiřazen prvním třem čakrám, které jsou základní a tak vyživuje ty oblasti, na kterých stojí celé naše fyzické i duševní zdraví. Bez pevného základu se nemůžeme rozvíjet duchovně. Tygří oko nám tedy pomůže cítit silné spojení se zemí i v časech velkého vypětí a stresu. Pomáhá léčit dělohu a vaječníky. Je to kámen sebedůvěry a schopnosti prosadit se.Veškeré informace zde uvedené vycházejí z tradičního poznání Předků. Nejedná se o lékařsky či vědecky ověřený způsob léčení. Nenahrazuje léčbu! Jde "pouze" o duchovní pohled na možnost léčby, tedy bez důkazů účinnosti. Čtenářka sama vyhodnotí, zda chce toto "riziko" podstoupit. Autorka článku nebere zodpovědnost za jakékoliv nesprávné použití, úrazy atd. spojené s používání krystalů.