Mé tři šestinedělí

Věnuji se práci se ženami v těhotenství, porodu a šestinedělí. Napsala jsem o šestinedělí ebook HARMONICKÉ ŠESTINEDĚLÍ.
Jak jsem prožívala šestinedělí já se svými třemi dětmi?Povím vám svůj příběh
Každé mé šestinedělí bylo úplně jiné, ale pokaždé lepší a lepší.

Když jsem porodila poprvé, strávila jsem se synem skoro 14 dní v porodnici - "má žloutenku, budeme vám ho muset vzít, musíme vás sledovat!" Většinu času jsem proplakala, byla jsem sama, cítila jsem, že toto je období, kdy máme být v klidu spolu - já, manžel a náš syn. Trápilo mně, že u nás není, že se nemůže zamilovávat do miminka, nepoznává ho od prvních chvil, že není se mnou, když potřebuji vstát z postele, a nebo když už padám vyčerpáním do postele.
A pak jsme přišli domů, jak to tam asi vypadalo po 14 dnech nepřítomnosti si dovedete jistě představit :) Měla jsem co dělat sama se sebou, byla jsem ráda, že už si skoro můžu sednout po masivním nástřihu, manželství bylo takové nějaké .. nové a do toho syn plakal a já nevěděla co s ním.
Šestinedělí bylo pro nás tři něco jako zkouška ohněm. Přežili jsme to.

Podruhé jsem rodila ambulantně. Připravovala jsem se na vědomý porod i šestinedělí. Vzhledem k tomu, že jsem se v té době rozcházela s manželem, který s mou volbou porodu nesouhlasil, neměla jsem podporu z jeho strany, což citelně chybělo. Naštěstí se nabídla moje máma, která přišla pomoct s domácností, zabavila staršího syna, donesla jídlo a pohlídala malého, když jsem si chtěla skočit oddychnout do sprchy. Kamarádky se nabídly, že budou syna vyzvedávat ve školce a nosit něco dobrého. Bylo to lepší, ale nebylo to ono, cítila jsem. K tomu to obrovské napětí mezi mnou a manželem rozhodně na poporodní pohodě nepřidávalo. Nicméně už jsem byla lépe připravená a tak jsem se mohla po porodu zotavovat lépe


Pár hodin po porodu druhého syna ještě v porodnici se bráškové sbližují

Potřetí jsem rodila svobodně doma u mámy jen se svým mužem. Za ty roky jsem se otázce těhotenství, porodu i šestinedělí věnovala osobně s takovým nadšením, že se toto pole stalo mou profesí a informacemi jsem byla zásobena slušně. Na šestinedělí jsem se připravovala vědomě a svědomitě. Vyhledávala jsem historické prameny české i zahraniční. Věděla jsem, že krásný porod není vše, když potom člověk narazí na špatně zorganizovanou realitu. Věděla jsem, co potřebuji já i miminko a během těhotenství jsem aktivně řešila, jak to vše zařídit co nejlépe.

Jak to dopadlo?
Stále si užívám to nejbáječnější šestinedělí, jaké jsem si mohla přát. Permanentní péče po dobu 3 týdnů, teplé vývary, masáže, bylinky, teplo a klid a po té pozvolné zapojení do běžného života. Úžasnou podporu zavinovacím šátkem. Měla jsem čas jen pro sebe a naší dcerku. Energie přicházela neustále víc a víc a tak jsem v šestinedělí dokázala dopsat i dlouho rozpracovaný ebook HARMONICKÉ ŠESTINEDĚLÍ. Cítím neuvěřitelný příliv tvůrčí energie, velkou podporu a lásku ze strany všech, kteří o mne pečují a pečovali. Jsem nesmírně vděčná za to, že se nám takto povedlo obnovit tradici poporodní péče a já mohla poděkovat svému tělu za dar zrození.

První týden jsme strávili u babičky - mojí mamky, která se starala o nás všechny. Následně o mne pečoval můj úžasný Muž. Nyní už postupně pečuji o domácnost i děti téměř sama. Téměř protože mi se vším naprosto samozřejmě pomáhá můj muž, kterému za to moc děkuji.
Náš vztah s manželem dostal nejen díky porodu, ale i díky tak úžasně pohodovému šestinedělí, kdy měl každý z nás prostor pro sebe a hlavně pro budování vztahu s naší krásnou dcerou, naprosto jiný rozměr a hloubku. Starší kluci přijali sestřičku úžasně. Nedošlo k jedinému konfliktu a stavu "už to nezvládám" ani u jednoho z nás.

Je jasné, že tohle není univerzální návod. Každá jsme jiná, máme jiné zázemí, partnery i naše děti jsou jiné. Univerzální jsou však určité body, které nám můžou pomoct naplánovat si vše dopředu a nebýt zaskočena, protože:


Kdo je připraven, není překvapen! :)

14 dní po porodu a pár chvil po celotělové obnovující poporodní masáži z rukou mého milujícího manžela - profesionálního maséra

O tom, jak se připravit na šestinedělí, abyste si mohly užít a ne jen přežít jsem napsala ebook HARMONICKÉ ŠESTINEDĚLÍ, který si můžete stáhnout zdarma na mém webu.
Věřím, že zde najdete hodnotné rady pro vaše pohodové šestinedělí.