Mateřství jako brána k sobě


                                 mé pojetí péče o nastávající maminky

Již bezmála 7 let se zabývám vědomým těhotenství, porodem a šestinedělím, protože mne toto období v životě nás Žen nepřestává fascinovat. Způsob jak se často velmi syrovým způsobem setkáváme se svými hlubokými potřebami, touhami, ale také strachem, přejatými vzorci chování, mechanismy, které našemu rozumu velí jednat na úkor našeho Srdce. Jedinečná brána k poznání sebe sama, jakou těhotenství a zejména porod a následné šestinedělí bezesporu je, se otevře každé z nás a je jen na vás, zda vstoupíte do všech zákoutí, které zahrada poznání jménem Mateřství nabízí.
Na této objevné cestě vám budu ráda doprovodem i pomocnou rukou. Nebudu vás soudit, budu stát vždy při vás. Bezpodmínečné přijetí, podpora, sesterství to jsou základní pilíře mé práce.

Jak pracuji

Základ mé práce spočívá v individuální práci s každou ženou - terapeutický rozhovor, řízené imaginace, meditace, zpracování strachů, bolestí a traumat v souvislostí s reprodukčním obdobím. Ve své práci využívám moudrosti našich Předků, jejich tradičního staletími prověřeného přístupu k těhotenství, porodu a šestinedělí v kombinaci s blahodárnými účinky některých "cizokrajných" tradic jako je čínská medicína, aromaterapie, léčebná strava atd. Pracuji s bylinkami z našich luhů a hájů, s vodou, masážními technikami, léčivými krystaly či posvátnými vykuřovadly. Pro každou klientku však volím to, co si ona sama žádá. 
Vzdělávám také umělkyně poporodní péče - poporodní duly.

Tatínek je důležitý

Velkou důležitost má zcela přirozeně i otec vašeho dítěte, proto pracujeme také v páru. Naučíme tatínka napojit se na miminko i na Vaše potřeby. Nebude jen přihlížející, ale bude aktivním partnerem, bude zkrátka těhotný s vámi :) Naučí se, jak o vás pečovat a tím prohloubit vztah s miminkem. Bude stejně kompetentním tvůrcem nového života a bude schopen vám být oporou u Zrození.

Můžeme se spolu vydat na hlubokou transformační Cestu od početí po zrození nového člověka i jeho Matky - vás. Mohu Vám také poskytnout individuální konzultaci podle Vašich potřeb.

Kdekoliv

Doprovodím vás u vašeho Zrození v jakémkoliv prostředí. Sama jsem rodila v nemocnici, ambulantně v alternativní porodnici i doma bez asistence. Aktuálně doprovod k porodům z důvodu vlastního mateřství nenabízím.

Harmonické šestinedělí

Budu vám nablízku v období šestinedělí. Nabídnu vám kompletní péči, kterou si po darování Života zasloužíte. Můžete si dopřát ozdravné masáže celého těla, moxování pro příval blahodárného tepla, masáže bříška bylinnými měšci, relaxaci v lázni s vaší osobní směsí bylin pro obnovu těla i duše po porodu, namíchání poporodní bylinné směsi, doporučení vhodné aromaterapie, vykuřovadel pro vaší relaxaci a znovunabytí sil, zavinutí bříška tradiční pintou nebo třeba asijským úvazem bengkung. Uvařím vám silný poporodní vývar dle tradic našich Předků doplněný o byliny pro poporodní obnovu dle čínské medicíny.
Vyslechnu Váš příběh.

Mým posláním není vytváření podnikatelských záměrů na citlivé skupině těhotných žen, ale opravdové Sesterství a upřímná touha Podpory a předání toho mála, co jsem se naučila od svých mateřských Předků i během svého života.
Oblast podpory v mateřství a doprovodů u porodu je u mne hlavní činností, avšak ne pro peníze. Každá hluboká práce s další Ženou je velmi náročná a žádá si maximálního soustředění pro individuální přístup. Vážím si vaší důvěry a přeji si věnovat se Vám na maximum, proto přijímám jen velmi omezené množství žen.

Svou práci dělám Srdcem s otevřenou Myslí. Nejsem školená dula ani porodní asistentka. To co nabízím není obsahem žádného školení a nelze zprostředkovat. To co nabízím, může stejně dobře nabídnout i Vaše maminka či kamarádka, pokud máte to štěstí. Nevěřím na "papíry", věřím na zkušenosti a Dar. Pravidelně se však zúčastňuji různých seminářů a školení, věnuji se studiu odborné literatury i aktuální výzkumů.

Vím, kdo jsem a pokud Vy toužíte po mém necertifikovaném doprovodu na vaší Cestě Mateřstvím, kontaktujte mne.

S láskou
Jana Urbánková