Mateřství jako brána k sobě


                                 mé pojetí péče o nastávající maminky

Již bezmála 7 let se zabývám vědomým těhotenství, porodem a šestinedělím, protože mne toto období v životě nás Žen nepřestává fascinovat. Způsob jak se často velmi syrovým způsobem setkáváme se svými hlubokými potřebami, touhami, ale také strachem, přejatými vzorci chování, mechanismy, které našemu rozumu velí jednat na úkor našeho Srdce. Jedinečná brána k poznání sebe sama, jakou těhotenství a zejména porod a následné šestinedělí bezesporu je, se otevře každé z nás a je jen na vás, zda vstoupíte do všech zákoutí, které zahrada poznání jménem Mateřství nabízí.
Na této objevné cestě vám budu ráda doprovodem i pomocnou rukou. Nebudu vás soudit, budu stát vždy při vás. Bezpodmínečné přijetí, podpora, sesterství to jsou základní pilíře mé práce.

Jak pracuji

Základ mé práce spočívá v individuální práci s každou ženou.

To co je dobré pro jednu, nemusí být dobré pro druhou. Absolutně respektuji přání ženy, která se týkají porodu a způsobu mé práce, který si vybere. Mé klientky tvoří ženy, které si vybraly porod medicínský stejně tak jako ty, které preferují porod doma.

Můžete si vybrat ze široké nabídky, kterou mám připravenu pro práci s těhotnými ženami.

  • služby duly
  • zpracování placenty
  • konzultace k bylinné péči o placentu při lotosovém porodu
  • bylinné produkty
  • bylinné poradenství
  • zavinování bříška po porodu
  • rituály kolem porodu (Žehnání matky - předporodní rituál, Zavírání porodu - poporodní rituál, Požehnání miminka, Rozloučení s placentou aj.)

Někdo si vybere vše, někdo jen část. Důležité je vždy to, abyste se vy cítila absolutně v bezpečí a opečovávána. Jsem zde pro vás.


Tatínek je důležitý

Velkou důležitost má zcela přirozeně i otec vašeho dítěte, proto pracujeme také v páru. Naučíme tatínka napojit se na miminko i na Vaše potřeby. Nebude jen přihlížející, ale bude aktivním partnerem, bude zkrátka těhotný s vámi :) Naučí se, jak o vás pečovat a tím prohloubit vztah s miminkem. Bude stejně kompetentním tvůrcem nového života a bude schopen vám být oporou u Zrození.

Můžeme se spolu vydat na hlubokou transformační Cestu ke Zrození - od početí po zrození nového člověka i jeho Matky a Otce - vás dvou koncipovanou jako intenzivní prožitková setkávání v průběhu 4 týdnů. Cesta ke Zrození je více než běžný předporodní kurz, je to vědomé vykročení k rodičovství, naladění na sebe navzájem, projevení úcty tomu druhému i společná meditace a hra.

 Mohu Vám také poskytnout individuální konzultaci podle Vašich potřeb.

Kdekoliv​

Doprovodím vás u vašeho Zrození v jakémkoliv prostředí. Sama jsem rodila v nemocnici, ambulantně v alternativní porodnici i doma bez asistence.
Aktuálně doprovod k porodům z důvodu vlastního mateřství nabízím jen v omezené míře a to v okolí Ostravy či Rožnova pod Radhoštěm.

Harmonické šestinedělí

Budu vám nablízku v období šestinedělí. Nabídnu vám kompletní péči, kterou si po darování Života zasloužíte. Můžete si dopřát ozdravné masáže celého těla, moxování pro příval blahodárného tepla, masáže bříška bylinnými měšci, relaxaci v lázni s vaší osobní směsí bylin pro obnovu těla i duše po porodu, namíchání poporodní bylinné směsi, doporučení vhodné aromaterapie, vykuřovadel pro vaší relaxaci a znovunabytí sil, zavinutí bříška tradiční pintou nebo třeba asijským úvazem bengkung. Uvařím vám silný poporodní vývar dle tradic našich Předků doplněný o byliny pro poporodní obnovu dle čínské medicíny.
Vyslechnu Váš příběh.

Oblast podpory v mateřství a doprovodů u porodu je u mne hlavní činností.

Každá hluboká práce s další Ženou je velmi náročná a žádá si maximálního soustředění pro individuální přístup. Vážím si vaší důvěry a přeji si věnovat se Vám na maximum, proto přijímám jen velmi omezené množství žen.

​Svou práci dělám Srdcem s otevřenou Myslí.  To co nabízím není obsahem žádného školení a nelze zprostředkovat. To co nabízím, může stejně dobře nabídnout i Vaše maminka či kamarádka, pokud máte to štěstí. Nevěřím na "papíry", věřím na zkušenosti a Dar. Pravidelně se však zúčastňuji různých seminářů a školení zejména v zahraničí, abych udržela krok s aktuálním světovým děním a nabídla vám tu nejlepší péči. Naprosto samozřejmě se věnuji studiu odborné literatury i aktuálních výzkumů. 

Pokud toužíte po mém doprovodu na vaší Cestě Mateřstvím, kontaktujte mne.

S láskou
Jana Urbánková