MOTANKA

Motanky pro vás vyrábí Míša Barabášová
Motanky pro vás vyrábí Míša Barabášová
Mocný ochranný amulet pro novorozené dítě, nastávající nevěstu, budoucí maminku, nebo jakoukoliv ženu, ale také ochránkyně obydlí a nádherná tradiční dekorace .

přírodní motanky, jsou vyráběny ze lnu, potiskové bavlny v tradičních vzorech - modrotisk atd., vlny, hedvábí, koňských žíní, bylinek a přírodnin tak, aby byla zaručena jejich velká síla, kterou do ní vetkali Předkové. Vyrábím dle tradičních postupů panenky tak, aby se nejednalo jen o prostou dekoraci či pěknou hračku, ale aby byla zaručena veškerá hodnota, kterou v sobě panenka nese.
Při výrobě motanek se nepoužívá šití, jde o starobylou techniku omotávání, šití zůstává jen jako doplněk při výrobě dekorační vyšívky jejího oděvu atd.

Motanka může být samostatně stojící, na špejli jako zápich nebo loutka nebo jako panenka. Nejčastěji vyrábím panenky stojící pro svou praktičnost a také protože mají dokonalý přehled o všem, co se děje :) Motanky jsou odolné, avšak prosím dbejte na to, že dětské ručky nebývají v některém věku příliš šetrné, nechcete přeci motance ublížit.
Panenky se tradičně vyráběly v ženském kruhu a mužům byl přístup do místnosti po dobu výroby zapovězen, aby nevnesli do panenek svou energii.
Panenka ochránkyně před vším zlým, negativitou z venčí, i zevnitř. Zlé síly a myšlenky panenka dokáže přemoci a nepustit je dál.
Panenka věrná přítelkyně udrží tajemství, nikdy vás nebude soudit, vždy vás vyslechne.
Panenka jako zdroj ženské síly a tajemství, prostředek pro vědomou práci se sebou, Cesta k sobě, pro lásku a plodnost.

Pokud už panenka neslouží, chtěli bychom uzavřít životní kapitolu, kterou nám pomáhala snášet, můžeme se s ní rozloučit - spálit, poslat na lodičce po proudu řeky nebo zakopat do země s tichým poděkováním za vše, co pro nás udělala.

Výroba panenek je tradiční slovanský zvyk.


Každá panenka je originál. Pokud máte zájem o konkrétní panenku, kterou jsem již vyrobila nebo máte představu, napište a něco vymyslíme ;)

Cena samostatně stojící panenky 199,-