MOŽNOSTI 

ZPRACOVÁNÍ PLACENTY

Nabízím Vám veškeré dostupné možnosti zpracování placenty jako specialistka zpracování a enkapsulace placenty (IPPA, USA).

Při své práci zachovávám nejvyšší možné hygienické standardy a vycházím z hlubokých znalostí získaných medicínským studiem dané problematiky v zahraničí.

Jaké jsou možnosti a varianty zpracování placenty se můžete dozvědět v tomto přehledu.

Máte-li o mé služby zájem, objednejte se s dostatečným předstihem.

Nabízím:

 • Kapsle TČM/RAW
 • Tinktura
 • Esence
 • Koktejl
 • Lapač snů
 • Pupečník na památku
 • Otisk
 • Šperk z placenty
 • Balzám/mast
 • Pokrm z placenty

KAPSLE

Tato možnost je využívána mými klientkami v ČR i v zahraničí nejvíce a to pro její snadnou konzumaci a vysoké benefity pro ženu.
Placentové kapsle jsou jednoduchou a efektivní možností jak využít přínosů konzumace placenty po porodu. Nejsou nijak cítit, konzumace je vhodná i pro ty ženy, které nad konzumací váhají, protože si myslí, že by jí nedokázaly sníst. 

Obecně uváděné benefity konzumace placentových kapslí:

 • urychluje rekonvalescenci po porodu
 • podporuje laktaci
 • pozitivně ovlivňuje psychickou pohodu ženy
 • dodává tělu velké množství energie
 • podporuje imunitní systém
 • pomáhá při hojení
 • je účinná při anémii
 • pro vysoký obsah oxytocinu napomáhá se zavinutím dělohy, ale také s budováním pevných vazeb mezi matkou a dítětem - bonding
 • mírní poporodní krvácení

Způsob přípravy:

Tradiční čínská medicína (TČM)

Používá napařování a sušení placenty spolu s vybranými bylinami. TČM věří, že tělo ženy při porodu vydává velké množství energie/tepla, a proto potřebuje zahřívat. Vhodně zvoleným postupem přípravy kapslí a použitím správných bylin dodáme do těla ztracený jang/teplo. Základ poporodní obnovy zuo yuezi je v dodání tepelně zpracovaných a snadno stravitelných pokrmů, abychom organismus matky posílili, prohřáli a nasytili. Naopak je třeba se vyhnout nedostatečně tepelně upraveným pokrmům.
I přes tepelnou úpravu můžeme stále čerpat nepřeberného množství benefitů placenty, i když se obsah hormonů a vitamínu ve výsledném produktu snižuje. Některé teorie však hovoří o tom, že využitelnost železa je po tepelné úpravě vyšší - anémie. 

RAW

Tato metoda pracuje při teplotách do 47°C, aby se zachovala většina hormonů, vitamínů, enzymů a ostatních biologicky aktivních látek. Je vhodná zejména pro klientky, které jinak preferují RAW stravu. Naopak není vhodná pro ty ženy, které trpí úzkostí, depresí, nespavostí atd.

Jak si vybrat metodu zpracování kapslí? 
Pokud váháte, doporučuji připravit 50:50 TČM:RAW a získáte tak kombinaci benefitů, které můžete sama na sobě porovnat a zjistit, co je pro vás nejlepší. Případně je možné poměr kapslí upravit ve prospěch preferovaného druhu přípravy.
Mi osobně se nejvíce osvědčila konzumace kapslí dle TČM jak u sebe tak u mých klientek.

Používám výhradně 100% veganské kapsle - konzumace placenty je vhodná i pro veganky, neboť u její přípravy nebylo nikomu ublíženo. Naopak vegankám a vegetariánkám přímo doporučena pro vysoký obsah vitamínů a minerálů, které tělo po porodu potřebuje velmi doplnit.


TINKTURA

Jde o silnou tinkturu připravenou ze syrové placenty. Její trvanlivost je při správném skladování celoživotní. Benefitů placentové tinktury může čerpat žena po porodu, její biologické dcery i biologická matka ženy. Velmi účinně ovlivňuje organismus v dobách emocionální, hormonální a fyzické nerovnováhy. Užívá se při PMS v menopauze či náročných životních obdobích kdykoliv budete potřebovat "nakopnout". Není určena pro denní užití! S výhradou je možné užít při akutních stavech u dětí starších 6 měsíců - zoubky, operace, šok, bolesti atd.


ESENCE

Působí na podobném principu jako bachovy květové esence a tedy velmi jemně na energetické úrovni. Dostává tělo do rovnováhy, dodává životní sílu, vyživuje ducha i tělo, harmonizuje.
Je vhodná i pro děti a každodenní použití, kdykoliv cítíme potřebu. 


KOKTEJL

Placentový koktejl/smoothie se uvádí jako jeden z nejlepších způsobů prevence poporodního krvácení. Je možné jej připravit ženě už v porodnici pro zlepšení poporodního hojení, rychlejší zavinování dělohy a dodání energie po porodu. Připravujeme jej dle přání klientky - nejčastěji z lesního ovoce. 
A slibuji, placentu v něm opravdu neucítíte ;) 


LAPAČ SNŮ

Výroba lapače snů z pupečníku má své kořeny u amerického kmene Ojibwe, který představuje původní americké obyvatelstvo. Lapač snů má v sobě hlubokou symboliku. Pupeční šňůra chránila miminko a vyživovala jej v břiše matky a nyní může dítě chránit i na tomto světě. Střeží svého majitele i celou místnost, ve které je umístěn, před zlými duchy a sny. Jeho výroba je silně spirituální záležitost a vyžaduje svůj čas. Váš lapač snů je připraven s tradiční motlidbou, požehnán a očištěn s pomocí vykuřovadel.


OTISK

Vyrobený na památku nejčastěji přírodní bez použití barev. Při použití barev získáme sice hezčí otisk, ale barvy z placenty už nesmyji úplně, takže přecházejí i do veškerých výrobků z ní.


PUPEČNÍK NA PAMÁTKU

Krásná připomínka zrození a amulet pro dítě. Usušený nejčastěji do tvaru srdíčka či spirálky.


BALZÁM

Hojivý a vysoce výživný balzám z placenty. Placenta se přidává do pečujících krému od nepaměti jako jedna z nejluxusnějších složek pro své úžasné vlastnosti. Hodí se zejména pro péči o problematickou, ekzematickou pokožku aj. ale také o jizvy. Výborný je také pro miminko - opruzeniny, suchá kůže atd.
Nabízím vám zpracování placenty ve formě balzámu - masti bez příměsí či v kombinaci s bylinami aj. individuálně dle vašich potřeb. Trvanlivost je až 12 měsíců.


ŠPERK Z PLACENTY

Nádherná památka na těhotenství pro maminku i miminko. Krásné kousky placenty pečlivě zalité do pryskyřice.