RITUÁLY

Ve své praxi využívám poznatků z dlouholetého studia i vlastní praxe v provádění rituálů. Má práce kombinuje poznatky evropského šamanismu, pohanství a univerzální principy, které najdeme napříč všemi kulturami.

Do ekvádorské tradice péče o ženské zdraví mne zasvětila Rocio Alarcón - strážkyně Moudrosti Předků, šamanka a etnobotanistka.

Jsem mj. členkou a absolventkou Sacred Living Movement, USA a mohu vás provést rituály dle jejich nádherného a propracovaného konceptu.

Rituály se opět vracejí do běžných životů moderních lidí. Mohou mít archaickou podobu, či být upraveny pro dnešní život, ale vždy to bude nádherná cesta do svého Středu a procítění spojení s Univerzem.

Vnímám rituály jako běžnou součást života možná proto, že jsem vyrostla v trochu "zvláštní rodině". Neslavíme Vánoce ale Slunovrat, každý nov a úplněk provádíme malé soukromé rituály doma, provádím i rituály pro větší počet osob. 

Věnuji se rituálům pro ženy a rodiny, zejména:


Rituály vidím ve své podstatě jako archaický klíč k lidské duši. Klíč k sobě samému a pochopení dětí okolo nás, ať už je to cyklus Kola Roku, či důležité změny v životě - vstup do školy, první menstruace, svatba, porod aj.

Rituál není jen pro "lesní víly", ale naopak je velmi potřebný pro moderní ženy a společnost.

Pomáhá nám oddechnout, relaxovat, najít své směřování a vidět to, co je potřeba. Rituál nemusí být "jen" magické tančení kolem ohně a hra na bubny, může mít různé podoby od vědomé péče o tělo s pomocí masáže či koupele po nádherný přechodový rituál.

Věřím, že kdybychom pravidelně prováděli psychohygienu ve formě rituálů, potřebovali bychom méně psychoterapie i léčiv.

  • Rituál je totiž Cesta k sobě. Hluboká meditace a naladění na vědomé Bytí - TADY A TEĎ.
  • Rituál je Zastavení v Přítomnosti
  • Rituál nám pomáhá ukotvit se v situaci, poznat své pocity, strachy, obavy, ale i naděje a vše prožít.
  • Rituál nám dává sílu.
  • Rituál pomáhá vědomě zpracovat své zážitky.
  • Rituál nám pomáhá manifestovat svá přání a vize.
  • Rituál nám dává poznat spojení s ostatními a zároveň pocítit svou jedinečnost.

Prakticky

Rituály probíhají zpravidla u vás doma. Případně si prostor po dohodě zajistíte sama. 

Působím zejména ve Zlínském, Moravskoslezském a Olomouckém kraji, nicméně pravidelně jezdím za klientkami také do Prahy.

Aktuálně pracuji v omezeném režimu z důvodu vlastního mateřství. Prosím respektujte, že se nedostane na všechny zájemkyně - ráda předám kontakt na kolegyně. 

Detaily k jednotlivým druhům rituálu včetně cen naleznete v příslušných odkazech viz. výše. Pokud máte přesto další dotazy a odpovědi jste zde nenalezli, neváhejte mne kontaktovat.

Při rituálech využívám mimo profesního zaměření průvodkyně rituály (certifikované studium, USA) také znalostí a schopností ze své praxe bylinářky se zaměřením na ženy, masérky, duly a poporodní duly, průvodkyně ženskými kruhy i zpracovatelky placenty. V mých rituálech se tedy všechny tyto prvky prolínají a můžete se těšit na skutečně hluboký zážitek s využitím různých technik a prostředků k tomu, aby byl váš rituál skutečně velmi silný zážitek.